External DB Login (8.x-1.0-alpha03) - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: Je nám líto, ale zadané uživatelské jméno a heslo není platné. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
cs: MySQL, MariaDB, Percona Server, nebo ekvivalent
