External DB Login (8.x-1.0-alpha03) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Username
fa: نام کاربری

en: Password
fa: گذرواژه

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Port
fa: درگاه

en: Login attempt failed for %user.
fa: تلاش %user برای ورود با شکست مواجه شد.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fa: متاسفانه, نام کاربری یا گذرواژه قابل شناسایی نیست. <a href="@password">آیا شما گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟</a>

en: -Select-
fa: -انتخاب کنید-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
fa: MySQL, MariaDB, Percona Server, یا معادل آنها
