External DB Login (8.x-1.0-alpha04) - en to be translation catalogue (9 entries)

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Password
be: Пароль

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Configuration
be: Налады

en: Port
be: Порт

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сістэму для %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
be: Няправільны пароль або імя карыстальніка.  <a href="@password">Аднавіць пароль?</a>

en: -Select-
be: -Выбраць-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
be: MySQL, MariaDB, Percona Server, ці эквівалент.
