External DB Login (8.x-1.0-alpha04) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Username
es: Nombre de usuario

en: Password
es: Contraseña

en: Hostname
es: Nombre del servidor

en: Configuration
es: Configuración

en: Port
es: Puerto

en: Login attempt failed for %user.
es: Intento de inicio de sesión fallido para %user.

en: Save Configuration
es: Guardar configuración

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
es: Lo sentimos. No reconocemos el nombre de usuario o la contraseña. <a href="@password">¿Olvidó su contraseña?</a>

en: -Select-
es: -Seleccionar-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
es: MySQL, MariaDB, Percona Server o equivalente
