External DB Login (8.x-1.0-alpha04) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: Save Configuration
hu: Beállítások mentése

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó. <a href="@password">Új jelszó igénylése</a>

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
hu: MySQL, MariaDB, Percona Server, vagy ezekkel egyenértékű
