External DB Login (8.x-1.0-alpha04) - en to sl translation catalogue (7 entries)

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Password
sl: Geslo

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Port
sl: Vrata

en: Login attempt failed for %user.
sl: Neuspešen poizkus prijave za uporabnika %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sl: Žal, uporabniško ime ali geslo sta napačni. <a href="@password">Ste pozabili geslo?</a>
