External DB Login (8.x-1.0-alpha05) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Password
ro: Parolă

en: Configuration
ro: Configurație

en: Login attempt failed for %user.
ro: Încercare eșuată de autentificare pentru %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ro: Ne pare rău, numele de utilizator sau parola sunt eronate. <a href="@password">V-aţi uitat parola?</a>

en: -Select-
ro: -Selectează-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
ro: MySQL, MariaDB, Percona Server, sau echivalent
