External DB Login (8.x-1.0-alpha05) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Password
ru: Пароль

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Port
ru: Порт

en: Login attempt failed for %user.
ru: Ошибка входа в систему для пользователя %user.

en: Save Configuration
ru: Сохранить настройки

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ru: Извините, это имя пользователя или пароль неверны. <a href="@password">Забыли пароль?</a>

en: -Select-
ru: -Выбор-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
ru: MySQL, MariaDB, Percona Server, или эквивалент
