External DB Login (8.x-1.0-alpha05) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Password
uk: Пароль

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Port
uk: Порт

en: Login attempt failed for %user.
uk: Невдала спроба входу для користувача %user.

en: Save Configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Database Name
uk: Назва бази даних

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
uk: Вибачте, ім'я користувача або пароль невірні. <a href="@password">Забули пароль?</a>

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: -Select-
uk: -Виберіть-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
uk: MySQL, MariaDB, Percona Server чи еквівалентна
