External DB Login (8.x-1.0-alpha05) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Port
nl: Poort

en: Login attempt failed for %user.
nl: Login mislukt voor %user.

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nl: Gebruikersnaam of wachtwoord is onbekend. <a href="@password">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: -Select-
nl: -Selecteer-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
nl: MySQL, MariaDB, Percona Server, of gelijkwaardig
