External Entities (3.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Constant
kn: ಸ್ಥಿರಾಂಕ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Generic
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Read only
kn: ಓದಲು ಮಾತ್ರ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Authentication type
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಬಗೆ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Number of pages
kn: ಪುಟಗಳ ಸಂಖ್ಯೆ
