External Entities (3.0.0-beta2) - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: yes
cy: ie

en: List
cy: Rhestr

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Files
cy: Ffeiliau

en: no
cy: na

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Page
cy: Tudalen

en: File ID
cy: ID ffeil

en: Fields
cy: Meysydd

en: Mode
cy: Modd

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Query
cy: Ymholiad

en: Read only
cy: Darllen yn unig

en: Storage
cy: Storfa

en: Apply
cy: Ceisio

en: @type: updated %title.
cy: @type: wedi diweddaru %title.

en: @type: added %title.
cy: @type: wedi ychwanegu %title.

en: Offset
cy: Ongli

en: Ordered list
cy: Rhestr mewn trefn

en: Unordered list
cy: Rhestr ddim mewn trefn

en: Display type
cy: Dangos math

en: Permanent
cy: Parhaol

en: @type %title has been created.
cy: Mae @type %title wedi ei greu.

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.

en: Simple separator
cy: Gwahanydd syml

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser

en: Text format
cy: Fformat testun
