External Entities (3.0.0-beta3) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Mode
bn: মোড

en: @type %title has been updated.
bn: %title (@type) হালনাগাদ করা হয়েছে।

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
