External Entities (3.0.0-beta3) - en to hi translation catalogue (59 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: yes
hi: हां

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Version
hi: संस्करण

en: all
hi: सभी

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: no
hi: नहीं

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Mode
hi: प्रकार

en: Desc
hi: अवरोही

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: seconds
hi: क्षण

en: Info
hi: जानकारी

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े

en: Apply
hi: लागू करें

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: @type: updated %title.
hi: @type: अद्यावत %title.

en: @type: added %title.
hi: @type: %title जोडा गया

en: Pager
hi: पेजर

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Boolean
hi: बूलियन

en: Bundle
hi: पोटली

en: Permanent
hi: स्थाई

en: @type %title has been created.
hi: @type %title बनाया गया

en: @type %title has been updated.
hi: @type %title अद्यतन किया गया

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: - All -
hi: -सभी-

en: Date and time
hi: तिथि व समय

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Hash
hi: हैश

en: Rendered entity
hi: रेंडर की गई इकाई
