External Entities (3.0.0-beta6) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: yes
is: já

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Version
is: Útgáfa

en: all
is: allt

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Files
is: Skrár

en: no
is: nei

en: Separator
is: Skilja

en: Fields
is: Svæði

en: Mode
is: Hamur

en: Caching
is: Flýtiminni

en: Filters
is: Síur

en: seconds
is: sekúndur

en: Read only
is: Ritvarið

en: Storage
is: Geymsla

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: - Select -
is: - Velja -

en: Display type
is: Birta tegund

en: @type %title has been updated.
is: @type %title hefur verið uppfærð.

en: Language settings
is: Tungumálastillingar

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Text format
is: Textaforsnið

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title

en: (this translation)
is: (þessi þýðing)
