External Entities (3.0.0-beta6) - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: yes
th: ตกลง

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Version
th: รุ่น

en: all
th: ทั้งหมด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: no
th: ไม่

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Query
th: สอบถาม

en: Info
th: ข้อมูล

en: Read only
th: อ่านอย่างเดียว

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: @type: updated %title.
th: @type: ปรับปรุง %title.

en: @type: added %title.
th: @type: เพิ่ม %title.

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Boolean
th: บูลีน

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Permanent
th: ถาวร

en: @type %title has been created.
th: สร้าง @type %title แล้ว

en: @type %title has been updated.
th: อัพเดต @type %title แล้ว

en: Language settings
th: ตั้งค่าภาษา

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: <em>Edit @type</em> @title
th: <em>แก้ไขt @type</em> @title

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า
