External Entities (3.0.0-beta7) - en to gl translation catalogue (69 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Version
gl: Versión

en: all
gl: todos

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Notes
gl: Notas

en: n/a
gl: n/d

en: Files
gl: Ficheiros

en: no
gl: non

en: Page
gl: Páxina

en: Fields
gl: Campos

en: Mode
gl: Modo

en: Caching
gl: Caché

en: Start
gl: Comezo

en: Filters
gl: Filtros

en: Do nothing
gl: Non facer nada.

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: seconds
gl: segundos

en: Constant
gl: Constante

en: Query
gl: Consulta

en: Info
gl: Información

en: Authentication
gl: Autenticación

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Base path
gl: Ruta base

en: Read only
gl: Só lectura

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Apply
gl: Aplicar

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Mapping
gl: Mapeo

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Identifier
gl: Identificador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Boolean
gl: Booleano

en: Bundle
gl: Paquete

en: Permanent
gl: Permanente

en: @type %title has been created.
gl: Creouse @type %title.

en: @type %title has been updated.
gl: O contido @type %title foi actualizado.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: - All -
gl: - Todo -

en: Date and time
gl: Data e hora

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Number of pages
gl: Número de páxinas

en: Manage display
gl: Xestionar a visualización

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: Save format
gl: Gardar formato

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Original language
gl: Idioma orixinal
