External Entities (3.0.0-rc1) - en to eo translation catalogue (40 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: List
eo: Listo

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Version
eo: Versio

en: Edit
eo: Redaktu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Filters
eo: Filtroj

en: Read only
eo: Nur legebla

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Mapping
eo: Mapigo

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: @type %title has been created.
eo: @type %title estas kreita.

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Language settings
eo: Lingvaj agordoj

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Read-only
eo: Nurlegebla

en: View mode
eo: Vidoreĝimo
