External Entities (3.0.0-rc1) - en to he translation catalogue (75 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Version
he: גירסה

en: all
he: הכל

en: Edit
he: עריכה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: View
he: צפיה

en: Notes
he: הערות

en: Files
he: קבצים

en: no
he: לא

en: Separator
he: מפריד

en: Fields
he: שדות

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: Filters
he: מסננים

en: Query
he: שאילתה

en: Info
he: מידע

en: Reversed
he: בסדר הפוך

en: Authentication
he: הזדהות

en: Base path
he: הנתיב הבסיסי

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Storage
he: אחסון

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Simple
he: פשוט

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Mapping
he: מיפוי

en: @type: updated %title.
he: @type: %title עודכן.

en: @type: added %title.
he: @type: נוסף '%title'.

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Column
he: עמודה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Formatter
he: פורמט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Debug mode
he: מצב איתור באגים

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Boolean
he: בוליאני

en: Bundle
he: חבילה

en: Permanent
he: קבוע

en: @type %title has been created.
he: @type %title נוצר.

en: @type %title has been updated.
he: עודכן ה@type %title.

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Number of pages
he: מספר דפים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Page number
he: מספר הדף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: Column used for click sorting
he: עמודה שתשמש למיון בהקלקה

en: (this translation)
he: (התרגום הזה)

en: (all translations)
he: (כל התרגומים)

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Link to @entity_type_label
he: קישור ל@entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
he: ספקו קישור ל@entity_type_label.

en: Link to edit @entity_type_label
he: קישור לעריכת @entity_type_label

en: Link to delete @entity_type_label
he: קישור למחיקת ל@entity_type_label
