External Entities (3.0.0-rc1) - en to sv translation catalogue (91 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: yes
sv: ja

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: all
sv: alla

en: Edit
sv: Redigera

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Files
sv: Filer

en: no
sv: nej

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Fields
sv: Fält

en: Mode
sv: Läge

en: Authored by
sv: Författad av

en: Caching
sv: Cachning

en: Filters
sv: Filter

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: seconds
sv: sekunder

en: Constant
sv: Konstant

en: Query
sv: Databasfråga

en: Info
sv: Information

en: Reversed
sv: Omvänd

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Base path
sv: Grundsökväg

en: Read only
sv: Endast läsa

en: Storage
sv: Lagring

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Simple
sv: Enkel

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Mapping
sv: Mappning

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: @type: added %title.
sv: @type: lade till %title.

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: Column
sv: Kolumn

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: @type %title has been created.
sv: %title (@type) har skapats.

en: @type %title has been updated.
sv: %title (@type) har uppdaterats.

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Language settings
sv: Språkinställningar

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Date and time
sv: Datum och tid

en: Text format
sv: Textformat

en: Number of pages
sv: Antal sidor

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Save format
sv: Spara format

en: Read-only
sv: Skrivskyddad

en: Page number
sv: Sidnummer

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Use field template
sv: Använd fältmall

en: Display all values in the same row
sv: Visa alla värden på samma rad

en: Rendered entity
sv: Genererat objekt

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: First and last only
sv: Enbart första och sista

en: Original language
sv: Ursprungsspråk

en: There was a problem creating field %label: @message
sv: Det gick inte att skapa fält %label: @message

en: Column used for click sorting
sv: Kolumn som används för klickbar sortering

en: Number of values is required.
sv: Antal värden är obligatoriskt.

en: no caching
sv: ingen cachning

en: Group by column
sv: Gruppera baserat på kolumn

en: Group by columns
sv: Gruppera baserat på kolumner

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Provides links to perform entity operations.
sv: Tillhandahåller länkar för att genomföra funktioner på objekt.

en: Entity delete link
sv: Länk för att radera objekt

en: Entity edit link
sv: Länk för att redigera objekt

en: Link to @entity_type_label
sv: Länka till @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
sv: Tillhandahåll en vylänk till @entity_type_label.

en: Link to edit @entity_type_label
sv: Länk för att redigera @entity_type_label

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
sv: Tillhandahåll en redigeringslänk till @entity_type_label.

en: Link to delete @entity_type_label
sv: Länk för att radera @entity_type_label

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
sv: Tillhandahåll en länk för att radera @entity_type_label.

en: Renders an entity in a view mode.
sv: Genererar ett objekt i ett vyläge.

en: Updated alias for %label @id.
sv: Uppdaterade alias för %label @id.
