External Entities (3.0.0-rc2) - en to am translation catalogue (37 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Version
am: ሥሪት

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Read only
am: ንባብ ብቻ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: @type %title has been created.
am: @type %title ተፈጥሯል።

en: @type %title has been updated.
am: @type %title ተዘምኗል።

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Language settings
am: የቋንቋ ቅንብሮች

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
