External Entities (3.0.0-rc2) - en to fi translation catalogue (98 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Version
fi: Versio

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Files
fi: Tiedostot

en: no
fi: ei

en: Separator
fi: Erotin

en: Page
fi: Sivu

en: Fields
fi: Kentät

en: Mode
fi: Tila

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Caching
fi: Välimuistin käyttö

en: Id
fi: Tunniste

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Sort by
fi: Lajittele

en: seconds
fi: sekuntia

en: Constant
fi: Vakio

en: Query
fi: Kysely

en: Info
fi: Tieto

en: Reversed
fi: Käänteistetty

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Base path
fi: Peruspolku

en: Read only
fi: Vain luku

en: Storage
fi: Tallennus

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Connection settings
fi: Yhteysasetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: @type: added %title.
fi: @type: lisättiin %title.

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: Column
fi: Palsta

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundle
fi: Paketti

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: @type %title has been created.
fi: @type %title on lisätty.

en: @type %title has been updated.
fi: @type %title on päivitetty.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Number of pages
fi: Sivujen lukumäärä

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: <em>Edit @type</em> @title
fi: <em>Muokataan @type</em> @title

en: Save format
fi: Tallenna muoto

en: Page number
fi: Sivun numero

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Use field template
fi: Käytä kenttäpohjaa

en: Display all values in the same row
fi: Näytä arvot samalla rivillä

en: Rendered entity
fi: Renderöity entiteetti

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: First and last only
fi: Vain ensimmäinen ja viimeinen

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: There was a problem creating field %label: @message
fi: Virhe luodessa kenttää %label: @message

en: Column used for click sorting
fi: Klikkausjärjestelyssä käytettävä sarake

en: Number of values is required.
fi: Arvojen lukumäärä on pakollinen.

en: no caching
fi: ei välimuistitusta

en: (this translation)
fi: (tämä käännös)

en: (all translations)
fi: (kaikki käännökset)

en: Group by column
fi: Järjestä palstan mukaan

en: Group by columns
fi: Järjestä palstojen mukaan

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.
