External Entities (3.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: all
oc: tot

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Files
oc: Fichièrs

en: no
oc: non

en: Separator
oc: Separador

en: Page
oc: Pagina

en: Fields
oc: Camps

en: Mode
oc: Mòde

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Filters
oc: Filtres

en: Sort by
oc: Triar per

en: seconds
oc: segondas

en: API key
oc: Clau API

en: Query
oc: Requèsta

en: Reversed
oc: Inversat

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Identifier
oc: Identificant

en: Offset
oc: Decalatge

en: Column
oc: Colomna

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Bundle
oc: Paquet

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: - All -
oc: - Tot -

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Number of pages
oc: Nombre de paginas

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: Save format
oc: Enregistrar lo format

en: Page number
oc: Numéro de pagina

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Hash
oc: Hachage

en: Use field template
oc: Utilizar un gabarit de camp

en: Display all values in the same row
oc: Afichar totas las valors dins la meteissa linha

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament
