External Entities (3.0.0-rc2) - en to ro translation catalogue (101 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Version
ro: Versiune

en: all
ro: toate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Notes
ro: Note

en: Files
ro: Fișiere

en: no
ro: nu

en: Page
ro: Pagina

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Mode
ro: Mod

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Filters
ro: Filtre

en: Sort by
ro: Sortare după

en: seconds
ro: secunde

en: API key
ro: Cheia API

en: Query
ro: Interogare

en: Info
ro: Informație

en: Reversed
ro: Inverstat

en: Authentication
ro: Autentificare

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Base path
ro: Cale de bază

en: Read only
ro: Numai citire

en: Storage
ro: Depozitare

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Mapping
ro: Mapare

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Column
ro: Coloană

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afișsat

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Bundle
ro: Pachet

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Date and time
ro: Data și timp

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Text format
ro: Formatare text

en: Number of pages
ro: Numărul de pagini

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Save format
ro: Salvați format

en: Page number
ro: Număr pagină

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Use field template
ro: Folosiți șablonul câmpului

en: Display all values in the same row
ro: Afișează toate valorile pe același rând

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: First and last only
ro: Doar primul și ultimul

en: Original language
ro: Limba originală

en: There was a problem creating field %label: @message
ro: A fost o problemă la crearea câmpului %label: @message

en: Column used for click sorting
ro: Coloană folosită pentru sortare prin clic

en: Number of values is required.
ro: Numărul de valori este necesar.

en: no caching
ro: fără caching

en: (this translation)
ro: (această traducere)

en: (all translations)
ro: (toate traducerile)

en: Group by column
ro: Grupează după coloană

en: Group by columns
ro: Grupează după coloane

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Provides links to perform entity operations.
ro: Furnizează legături pentru a efectua operații pe entități.

en: Entity delete link
ro: Legătura de ștergere a entității

en: Entity edit link
ro: Legătura de editare a entității

en: Link to @entity_type_label
ro: Legătură către @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
ro: Furnizează o legătură de vizualizare către @entity_type_label.

en: Link to edit @entity_type_label
ro: Legătură către editarea @entity_type_label

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
ro: Furnizează o legătură de editare către @entity_type_label.

en: Link to delete @entity_type_label
ro: Legătură către ștergerea @entity_type_label

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
ro: Furnizează o legătură de ștergere către @entity_type_label.

en: Renders an entity in a view mode.
ro: Randează o entitate într-un mod de afișare.
