External Entity Server (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Domain
de: Domäne

en: Found
de: Gefunden

en: Field Label
de: Feldbeschriftung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Missing
de: Fehlt

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Field Name
de: Feldname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Bundle
de: Subtyp

en: -- None --
de: -- Keine --

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Property Name
de: Name der Eigenschaft

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Exposed
de: Hervorgehoben

en: Entity Bundle
de: Entität Bündel

en: Target Entity Type ID
de: ID des gewünschten Entitätstyps

en: Authentication Provider
de: Authentifizierungsanbieter
