External Link Pop-up (8.x-1.7) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Custom
it: Personalizzato

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Domains
it: Domini

en: Text formats
it: Formati del testo

en: %name must be higher than or equal to %min.
it: %name dev'essere maggiore o uguale di %min.
