External Media (1.0.1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Scope
hu: Hatókör

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: No preview
hu: Nincs előnézet

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Remove selected
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Box
hu: Doboz

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Progress indicator: @progress_indicator
hu: Folyamatjelző: @progress_indicator

en: Preview image style: @style
hu: Előnézeti képstílus: @style

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
hu: A kép rövid leírása. Mindaddig ez a szöveg látszik a kép helyén, amíg az nem töltődik be. A képernyőolvasók számára akadálymentesség, a keresőrobotok számára pedig keresőoptimalizálás miatt fontos.
