External Media (1.0.13) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Views
id: View

en: Upload
id: Unggah

en: Client ID
id: ID Klien

en: Scope
id: Lingkup

en: No preview
id: Tanpa pratinjau

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: Remove selected
id: Hapus pilihan

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Preview image style
id: Pratinjau gaya gambar

en: no preview
id: Tidak ada pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
id: Pratinjau gambar akan ditampilkan saat menyunting konten.

en: Choose a file
id: Pilih file

en: Progress indicator: @progress_indicator
id: Indikator kemajuan: @progress_indicator

en: Preview image style: @style
id: Pratinjau gaya gambar: @style
