External Media (1.0.15) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Remove
hr: Ukloni

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Upload
hr: Otpremi

en: View Type
hr: Vrsta pogleda

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: Preview image style
hr: Pretprikaz stila slike

en: no preview
hr: nema pretpregleda

en: The preview image will be shown while editing the content.
hr: Pretpregled slike tijekom uređivanja sadržaja.

en: Choose a file
hr: Odaberi datoteku
