External Media (1.0.17) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Views
tr: Görünümler

en: Upload
tr: Yükle

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: View Type
tr: Gösterim Türü

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: No preview
tr: Önizleme yok

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Remove selected
tr: Seçileni kaldır

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Choose a file
tr: Bir dosya seç

en: Progress indicator: @progress_indicator
tr: İlerleme göstergesi: @progress_indicator

en: Preview image style: @style
tr: @style isimli görsel stilini önizleyin
