External Media (1.0.3) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Upload
cs: Nahrát

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Redirect URL
cs: URL adresa pro přesměrování

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Remove selected
cs: Odstranit vybrané

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Preview image style
cs: Náhled stylu obrázku

en: no preview
cs: žádný náhled

en: The preview image will be shown while editing the content.
cs: Náhled obrázku se zobrazí při úpravě obsahu.

en: Choose a file
cs: Vybrat soubor

en: Preview image style: @style
cs: Náhled stylu obrázku: @style

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Důležité pro přístupnost.
