External Media Focal Point (1.0.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Preview
ja: プレビュー

en: No preview
ja: プレビューなし

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ja: このタイトルは画像の上にマウスを置いた時、ツールチップに表示されます。

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: no preview
ja: プレビューなし

en: The preview image will be shown while editing the content.
ja: コンテンツを編集中にプレビュー画像が表示されます。

en: Preview image style: @style
ja: 画像スタイルのプレビュー: @style

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ja: この説明文は、スクリーンリーダーによる読み上げや、画像がロードされていないときに表示するために使われます。アクセシビリティを保つために重要です。
