External Authentication (2.0.2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: All
fr: Tout

en: External
fr: Externe

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Drupal User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur Drupal

en: Drupal user
fr: Utilisateur Drupal

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Authentication name
fr: Nom d'authentification

en: Use absolute link (begins with "http://")
fr: Utiliser un lien absolu (commençant par "http://")

en: Master
fr: Principal

en: Output the URL as text
fr: Rendre l'URL en tant que texte

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
fr: Activer cette option pour afficher un lien absolu. Requis si vous souhaitez utiliser le chemin en tant que lien de destination.
