External Authentication (2.0.2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: delete
id: hapus

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: External
id: Eksternal

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Use absolute link (begins with "http://")
id: Gunakan tautan absolut (dimulai dengan "http: //")

en: Asc
id: Urutan turun

en: Output the URL as text
id: Keluarkan URL sebagai teks

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
id: Aktifkan opsi ini untuk menampilkan tautan absolut. Diperlukan jika Anda ingin menggunakan jalur sebagai tujuan tautan.
