External Authentication (2.0.6) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Reset
pt: Redefinir

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: External
pt: Externo

en: Provider
pt: Provedor

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Drupal User ID
pt: ID do usuário Drupal

en: Drupal user
pt: Usuário do Drupal

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Authentication name
pt: Nome de autenticação

en: Use absolute link (begins with "http://")
pt: Use link absoluto (links que começam com "http://")

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Output the URL as text
pt: Saída da URL como texto

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
pt: Habilite esta opção para produzir um link absoluto. Necessário se você quiser usar o caminho como destino de link.
