External Authentication (2.0.7) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Desc
hu: Csökk

en: External
hu: Külső

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Drupal User ID
hu: Drupal felhasználóazonosító

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Output the URL as text
hu: Webcím megjelenítése szövegként

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
hu: Engedélyezése egy abszolút hivatkozást hoz létre. Kötelező ha az útvonal egy hivatkozás célja lesz.
