External Logging (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Event
de: Ereignis

en: Error
de: Fehler

en: Active
de: Aktiv

en: Severity
de: Schweregrad

en: Warning
de: Warnung

en: Current
de: Aktuell

en: Security
de: Sicherheit

en: Operation
de: Aktion

en: Notice
de: Hinweis

en: Environment
de: Umgebung

en: Server address
de: Server-Adresse

en: Debug
de: Debuggen

en: regex
de: Regulärer Ausdruck (RegEx)

en: event
de: Ereignis

en: operation
de: Vorgang

en: Emergency
de: Notfall

en: Alert
de: Alarm

en: Critical
de: Kritisch

en: Monitoring your site
de: Die Website überwachen

en: Header name
de: Name der Überschrift
