External Logging (8.x-1.4) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Error
ps: تیروتنه

en: Active
ps: فعال

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Info
ps: مالومات

en: Alert
ps: خبراوى
