Extra Config Field (8.x-1.1) - en to es translation catalogue (11 entries)

en: Status
es: Estado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Field name
es: Nombre del campo

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Bundle
es: Paquete

en: Example content
es: Contenido de ejemplo

en: Field types
es: Tipos de campo
