Extra Config Field (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: ID
eu: IDa

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Example content
eu: Adibide edukia

en: Field types
eu: Eremu motak
