Extra Config Field (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Example content
fr: Exemple de contenu

en: Field types
fr: Types de champs
