Extra Config Field (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Example content
gl: Contido de exemplo
