Extra Config Field (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Field name
hu: Mező neve

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Field types
hu: Mezőtípusok
