Extra Config Field (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Field name
it: Nome del campo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Example content
it: Contenuti di esempio

en: Field types
it: Tipi di campo
