Extra Config Field (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Field name
ru: Имя поля

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Example content
ru: Пример содержания

en: Field types
ru: Типы полей
