Extra Config Field (8.x-1.2) - en to th translation catalogue (9 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล
