Extra Config Field (8.x-1.2) - en to el translation catalogue (10 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Field types
el: Τύποι πεδίων
