Extra Config Field (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Field name
uk: Назва поля

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Example content
uk: Приклад вмісту

en: Field types
uk: Типи полів
