EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.1.2) - en to cs translation catalogue (76 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Article
cs: Článek

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Preview
cs: Náhled

en: True
cs: Pravda (True)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Upload
cs: Nahrát

en: User
cs: Uživatel

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Desc
cs: Sestupně

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: List View
cs: Pohled ve formě seznamu

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Teasers
cs: Upoutávky

en: Source
cs: Zdroj

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Map
cs: Mapa

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Form
cs: Formulář

en: Global
cs: Globální

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Offset
cs: Posun

en: Embed
cs: Vložit

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Library
cs: Knihovna

en: Archived
cs: Archivováno

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
cs: Nechte prázdné pro použití oříznuté hodnoty celého textu jako shrnutí.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Custom gallery
cs: Vlastní galerie

en: Autocomplete (Tags style)
cs: Automatické dokončování (štítky)

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: An autocomplete text field with tagging support.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním a podporou tagování.

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML
