EzContent - A Publisher and Marketer Friendly Drupal Distribution (2.1.5) - en to ku translation catalogue (36 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Article
ku: وتار

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Text
ku: دەق

en: Upload
ku: بارکردن

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Question
ku: پرسیار

en: All
ku: هەموو

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Front page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ku: جۆری <em>وتارەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی گەرماوگەرمی وەک هەواڵەکان، وەشانی ڕۆژنامەگەری یان بڵاوکراوەی بڵاگ.
